-
Shopping cart is empty
-
x
-
Atlas Plan Statuario Supremo - poler, 12 mm grubości
Atlas Plan Statuario Supremo Poler / Silk 12 mm to jasny spiek kwarcowy o białej marmurowej bazie i eleganckim szarym użyleniu. Poler nadaje powierzchni połysk i bardziej luksusowy charakter, a Silk daje subtelny, satynowy efekt. Grubość 12 mm sprawdzi się na blatach kuchennych, wyspach, stołach, ladach, parapetach, blatach łazienkowych i zabudowach.
7000.00
| The quantity in the package | 5.25 pair |
| Shipping within | on request |
| Price of consignment | The Lack Of |
| The Availability Of |
|
| The bar code | |
| EAN |
Zamówienie telefoniczne: 607725499
| Leave your phone |
Atlas Plan Statuario Supremo Poler / Silk 12 mm to wielkoformatowy spiek kwarcowy o jasnej, marmurowej kolorystyce i eleganckim, wyrazistym użyleniu. Dekor inspirowany jest klasycznym marmurem Statuario, cenionym za białą bazę oraz naturalne żyły w odcieniach szarości, grafitu i delikatnych chłodnych tonów. To propozycja do wnętrz, w których jasna powierzchnia ma wyglądać szlachetnie, ponadczasowo i reprezentacyjnie.
W wariancie 12 mm Statuario Supremo sprawdzi się nie tylko jako okładzina dekoracyjna, ale również jako powierzchnia użytkowa. Może być stosowany na blatach, wyspach, stołach, ladach, parapetach i zabudowach, czyli tam, gdzie liczy się połączenie eleganckiego wyglądu z codzienną funkcjonalnością.
Kolorystyka i charakter wzoru
Atlas Plan Statuario Supremo wyróżnia się jasną bazą w odcieniach bieli, złamanej bieli, delikatnego kremu i ecru. Na tej powierzchni widoczne są nieregularne, marmurowe żyły w tonacji jasnej szarości, średniej szarości i grafitu. Rysunek jest wyrazisty, ale nadal elegancki — nie tworzy ciężkiego efektu, tylko podkreśla naturalny, kamienny charakter dekoru.
To materiał, który dobrze prezentuje się na dużych powierzchniach. Jasna baza optycznie rozświetla wnętrze, a szare użylenie dodaje mu głębi i bardziej luksusowego wyglądu. Statuario Supremo można zestawiać z drewnem, czernią, grafitem, beżem, szkłem, stalą, złotem, mosiądzem oraz ciemniejszymi dekorami kamiennymi. Dobrze sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, modern classic, minimalistycznych, hotelowych i komercyjnych.
Wykończenie Poler
Wykończenie Poler nadaje powierzchni połysk i bardziej reprezentacyjny charakter. Odbicie światła podkreśla jasną marmurową bazę oraz wydobywa szare użylenie, dzięki czemu Atlas Plan Statuario Supremo Poler wygląda świetliście, elegancko i bardziej luksusowo.
Poler dobrze sprawdza się tam, gdzie materiał ma odgrywać ważną rolę wizualną — na blatach kuchennych, wyspach, ladach, stołach, blatach łazienkowych oraz ścianach dekoracyjnych. To dobry wybór do wnętrz, które mają wyglądać jasno, efektownie i bardziej reprezentacyjnie.
Wykończenie Silk
Wykończenie Silk daje bardziej subtelny, satynowy efekt. Nie jest to mocny połysk, ale delikatne rozświetlenie, które podkreśla marmurowy rysunek bez efektu lustrzanej tafli. Atlas Plan Statuario Supremo Silk prezentuje się spokojniej, bardziej naturalnie i architektonicznie.
Silk dobrze sprawdza się w projektach, w których zależy nam na elegancji, ale w bardziej wyważonej odsłonie. To wykończenie dobrze pasuje do kuchni otwartych na salon, nowoczesnych łazienek, stołów, lad oraz zabudów, które mają wyglądać szlachetnie, ale nie przesadnie błyszcząco.
Grubość 12 mm i zastosowanie
Grubość 12 mm jest przeznaczona do powierzchni użytkowych, w których ważna jest estetyka, trwałość i funkcjonalność. Atlas Plan Statuario Supremo Poler / Silk 12 mm sprawdzi się na blatach kuchennych, wyspach, blatach łazienkowych, stołach, parapetach, ladach oraz zabudowach meblowych.
W kuchni może zostać wykorzystany jako jasny blat roboczy, efektowna wyspa albo spójna powierzchnia połączona ze ścianą za blatem. W łazience dobrze sprawdzi się jako blat pod umywalkę, zabudowa, okładzina ścienna lub element salonu kąpielowego. W przestrzeniach komercyjnych może być stosowany na ladach, recepcjach, barach, stołach ekspozycyjnych i reprezentacyjnych powierzchniach wykończeniowych.
Parametry techniczne i codzienne użytkowanie
Atlas Plan Statuario Supremo Poler / Silk 12 mm łączy wygląd jasnego marmuru z praktycznymi właściwościami spieku kwarcowego. Materiał charakteryzuje się niską nasiąkliwością, odpornością na wilgoć, stabilnością koloru oraz łatwością utrzymania w czystości. Dzięki temu dobrze sprawdza się w kuchniach, łazienkach i przestrzeniach użytkowanych na co dzień.
Duży format płyty pozwala ograniczyć liczbę łączeń i uzyskać bardziej elegancką, jednolitą powierzchnię. Przy jasnym dekorze z wyraźniejszym użyleniem warto zaplanować przebieg wzoru, szczególnie na blatach, wyspach, ścianach dekoracyjnych i ladach. Odpowiednie poprowadzenie żył pozwala uzyskać bardziej spójny, dopracowany efekt.
Podsumowanie
Atlas Plan Statuario Supremo Poler / Silk 12 mm to jasny spiek kwarcowy o białej marmurowej bazie, eleganckim szarym użyleniu i dwóch wykończeniach: Poler oraz Silk. Poler daje połysk i bardziej reprezentacyjny efekt, natomiast Silk tworzy spokojniejszą, satynową powierzchnię. Grubość 12 mm sprawdzi się na blatach kuchennych, wyspach, stołach, ladach, parapetach, blatach łazienkowych i zabudowach.
W FALCO pomagamy dobrać odpowiednie wykończenie Atlas Plan Statuario Supremo do konkretnej realizacji — od blatów i wysp po łazienki, stoły, lady, parapety oraz większe elementy zabudowy.
Sprawdź Nasze Realizacje - Unikalność w Każdym Projekcie
Wybrane spieki kwarcowe mogą zostać przygotowane pod indywidualny wymiar lub konkretny projekt. W zależności od grubości płyty, formatu, rodzaju wykończenia oraz planowanego zastosowania możliwe jest m.in. cięcie wodą lub obróbka CNC. Takie rozwiązanie pozwala precyzyjnie przygotować elementy na blaty, okładziny ścienne, zabudowy meblowe, parapety, schody, elementy dekoracyjne lub inne realizacje wymagające dokładnego dopasowania. Zakres obróbki zawsze zależy od wybranego materiału oraz projektu. W celu potwierdzenia możliwości wykonania konkretnego elementu zachęcamy do kontaktu.

Spieki Kwarcowe i inne syntetyczne materiały powstają ze zmielonych naturalnych odłamków skał i innych surowców naturalnych. W związku z czym poszczególne partie produkcyjne materiałów mogą się różnić od siebie odcieniami. Różnice kolorystyczne przy materiałach produkowanych z surowców naturalnych są zjawiskiem normalnym.
Każda partia materiału różni się od kolejnej, może mieć inny odcień zarówno tła jak i struktury. Mogą wystąpić również różnice w nakropieniu oraz strukturze. Ponadto płyty o różnych grubościach produkowane są na innych liniach produkcyjnych i zawsze są one w różnych tonacjach. Nie ma technicznych możliwości aby zostały
wyprodukowane płyty w różnych grubościach z tej samej partii kolorystycznej. W związku z powyższym aby uniknąć różnic kolorystycznych w powierzchniach realizacje powinny być wykonywane ze spieków z tej samej partii produkcyjnej, o tym samym odcieniu.
Próbki oraz zdjęcia umieszczone w katalogach i na stronie internetowej mają jedynie charakter poglądowy i nie są idealnym odzwierciedleniem materiału. Różnice w kolorze miedzy zdjęciem lub próbką a dostarczonym materiałem nie stanowią podstawy do reklamacji lub odstąpienia od umowy zakupu.
Kamień naturalny to materiał unikalny – każdy blat czy płytka różni się rysunkiem, kolorem i strukturą, co czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym. Naturalne cechy, takie jak mikrospękania, żyłkowania czy różnice kolorystyczne, podkreślają jego autentyczne piękno. W zależności od rodzaju kamień może chłonąć płyny, reagować na kwasy lub być podatny na drobne odpryski, dlatego wymaga regularnej impregnacji. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować jego trwałość i elegancję przez wiele lat.
W przypadku polerowanych spieków kwarcowych, ze względu na charakter wykończenia powierzchni, może występować zwiększona podatność na zarysowania oraz wchłanianie niektórych substancji płynnych. W celu ograniczenia ryzyka penetracji cieczy w strukturę powierzchni zaleca się okresowe stosowanie odpowiednio dobranych preparatów impregnujących, przeznaczonych do powierzchni polerowanych spieków kwarcowych.
