• Cięcie spieków kwarcowych wodą


cięcie spieków

Spieki kwarcowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością w czasie eksploatacji — może jednak dojść do ich uszkodzenia podczas produkcji albo kształtowania. Ponadto przy wycinaniu tych elementów niezwykle ważnymi czynnikami są estetyka i wykończenie. Dlatego też preferowanym procesem ich obróbki jest cięcie strumieniem wody, ponieważ pozwala ono uzyskać bardzo gładkie krawędzie bez żadnych skaz czy innych mankamentów. Wygładzone w ten sposób spieki kwarcowe doskonale nadają się do zastosowania w kuchni lub łazience.
cięcie wodą spieków kwarcowych
 cięcie spieków wodą

Profesjonalne cięcie wodą spieków kwarcowych — zalety

Producenci spieków kwarcowych wymagają czystej i higienicznej metody kształtowania płyt pod blaty kuchenne oraz łazienkowe. Cięcie płyt strumieniem wody doskonale spełnia te kryteria. Ma też ona inne zalety takie jak:

  • poprawa wydajności produkcyjnej — przyspieszenie procesu wycinania,
  • ekologiczna obróbka — możliwość poddania recyklingowi wszystkiego, co zostało wykorzystane do wygładzania spieków,
  • wysoka jakość cięcia — gładkie wykończenie przyciętych krawędzi, bez żadnych nierówności czy uszkodzeń.

Ponadto tą metodą można dokonać cięć pod różnymi kątami, dzięki czemu da się uzyskać oryginalne, niepowtarzalne kształty.

Czego używa się do cięcia spieków?

Do cięcia wodą używa się maszyn wykorzystujących technologię abrasive water jet. W porównaniu z kształtowaniem spieków kwarcowych za pomocą specjalnych narzędzi (np. przecinarek listwowych, tarcz, nożyków), metoda ta jest o wiele szybsza, a zarazem bardziej precyzyjna. Urządzenia do wodnej obróbki wypuszczają z siebie strugę składającą się z mieszaniny wody oraz materiałów ściernych, która może skutecznie i dokładnie przeciąć wszelkiego rodzaju materiały, niezależnie od ich grubości czy twardości.

Cięcie spieków: nasza oferta

Mamy w swojej ofercie spieki kwarcowe cieszących się uznaniem producentów (Dekton, LAMINAM, Inalco, NEOLITH, Marazzi, MUSEUM), a profesjonalne cięcie wodą tych elementów należy do naszych specjalności. Tniemy je na wymiar. Jesteśmy w stanie wyciąć dowolny kształt, jaki sobie zażyczą nasi Klienci — m.in. rozety, płytki po łuku, pod kątem prostym, a także otwory pod gniazdka czy wykonać ucinanie krawędzi pod kątem 45 stopni — jedyne ograniczenie stanowi tu wyobraźnia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, starając się je zrealizować tak szybko, jak to możliwe. Skontaktuj się z nami i powiedz, co chcesz, żebyśmy dla Ciebie wykonali.

logo falco

ul. Anny Jagielonki 15c
65-155 Zielona Góra
woj. lubuskie, Polska