• Laminam IN-SIDE Terra di Matera - 5.5 mm grubości

Laminam IN-SIDE Terra di Matera 5+ to spiek kwarcowy Laminam w jasnej beżowo-piaskowej tonacji z subtelną, naturalną strukturą. Dostępny w wykończeniach Naturale i Fiammato, dobrze sprawdza się na ścianach, elewacjach, zabudowach i powierzchniach dekoracyjnych. Grubość 5+ nie jest przeznaczona na blaty kuchenne ani miejsca o dużym obciążeniu mechanicznym.

Grubość
5 mm
Kolor
Kremowy
Rozmiar
120x300 cm
Wykończenie
Dostawa Dostawa Laminam
Warianty
517.00
517.00
517/m kw.
m. kw. Do przechowalni
Ilość w opakowaniu 3.6 m. kw.
Cena przesyłki 1353
Odbiór osobisty 0
Dostawa Laminam 1353
Dostępność 110 m. kw.

Zamówienie telefoniczne: 607725499

Zostaw telefon

Laminam IN-SIDE Terra di Matera 5+ to spiek kwarcowy Laminam o spokojnym, naturalnym charakterze i ciepłej, ziemistej kolorystyce. To materiał, który świetnie odnajduje się w nowoczesnych projektach ścian, zabudów i powierzchni dekoracyjnych, gdzie liczy się subtelna elegancja, trwałość i spójny efekt kamienia. W wariancie 5+ dostępny jest w wykończeniach Naturale oraz Fiammato.

Kolorystyka

Terra di Matera utrzymana jest w jasnej beżowo-piaskowej tonacji z delikatnymi przejściami kremowych i lekko złamanych, ziemistych odcieni. To powierzchnia spokojna wizualnie, miękka w odbiorze i bardzo harmonijna.

Jej charakter budują przede wszystkim:

  • ciepły, naturalny odcień, który rozjaśnia wnętrze,
  • subtelna, lekko mineralna struktura,
  • brak mocnych żył i ostrych kontrastów,
  • spokojny, elegancki rysunek powierzchni.

To kolor, który bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach:

  • nowoczesnych,
  • minimalistycznych,
  • japandi,
  • soft loft,
  • eleganckich, ale lekkich wizualnie.

Świetnie łączy się z drewnem, beżami, taupe, czernią, stalą, szkłem i naturalnymi tkaninami. Daje efekt wnętrza ciepłego, uporządkowanego i bardzo przyjemnego w odbiorze.

Wykończenie powierzchni

W przypadku Laminam IN-SIDE Terra di Matera 5+ dostępne są dwa wykończenia: Naturale oraz Fiammato.

Naturale to wykończenie bardziej spokojne, matowe i uniwersalne. Najlepiej pokazuje delikatną kolorystykę materiału i podkreśla jego naturalny, stonowany charakter. To bardzo dobry wybór tam, gdzie zależy na harmonijnej, ponadczasowej estetyce.

Fiammato to wykończenie płomieniowane, bardziej surowe i wyraziste. Mocniej wydobywa strukturę powierzchni i nadaje materiałowi bardziej architektoniczny odbiór. Przy tak spokojnym kolorze jak Terra di Matera daje ciekawy efekt naturalności z odrobiną mocniejszego charakteru.

Grubość i zastosowanie

Grubość 5+ najlepiej sprawdza się w zastosowaniach pionowych, dekoracyjnych i wykończeniowych.

Ten wariant warto stosować na:

  • ścianach wewnętrznych,
  • zabudowach meblowych,
  • frontach,
  • obudowach dekoracyjnych,
  • elewacjach,
  • podłogach o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Ważne ograniczenie: grubość 5+ nie jest przeznaczona na blaty kuchenne ani do miejsc o dużym obciążeniu mechanicznym. To materiał, który najlepiej pracuje tam, gdzie liczy się lekkość wizualna, duży format i elegancki efekt powierzchni.

Parametry techniczne w treści

Laminam IN-SIDE Terra di Matera 5+ to spiek kwarcowy o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Materiał jest odporny na:

  • zarysowania i ścieranie,
  • wilgoć,
  • plamy,
  • wysoką temperaturę,
  • promieniowanie UV,
  • środki chemiczne,
  • mróz.

Dużym atutem kolekcji IN-SIDE jest także to, że materiał zachowuje spójny wygląd nie tylko na powierzchni, ale również w przekroju. Dzięki temu całość prezentuje się bardziej naturalnie i lepiej wygląda na krawędziach oraz dopracowanych detalach.

Podsumowanie

Laminam IN-SIDE Terra di Matera 5+ to propozycja dla osób, które szukają jasnego spieku o ciepłym, naturalnym i eleganckim charakterze, ale do lżejszych zastosowań niż warianty blatowe.

Najmocniejsze strony tego modelu to:

  • jasna beżowo-piaskowa kolorystyka,
  • spokojny, subtelny rysunek,
  • wykończenia Naturale i Fiammato,
  • bardzo dobre zastosowanie na ścianach, zabudowach i powierzchniach dekoracyjnych.

To materiał, który daje efekt lekkości, harmonii i ponadczasowej estetyki.

Sprawdź Nasze Realizacje - Unikalność w Każdym Projekcie

image

Podpis
E-mail
Zapytaj
800x132-bank.png
Spieki Kwarcowe i inne syntetyczne materiały powstają ze zmielonych naturalnych odłamków skał i innych surowców naturalnych. W związku z czym poszczególne partie produkcyjne materiałów mogą się różnić od siebie odcieniami. Różnice kolorystyczne przy materiałach produkowanych z surowców naturalnych są zjawiskiem normalnym. 

Każda partia materiału różni się od kolejnej, może mieć inny odcień zarówno tła jak i struktury. Mogą wystąpić również różnice w nakropieniu oraz strukturze. Ponadto płyty o różnych grubościach produkowane są na innych liniach produkcyjnych i zawsze są one w różnych tonacjach. Nie ma technicznych możliwości aby zostały
wyprodukowane płyty w różnych grubościach z tej samej partii kolorystycznej. W związku z powyższym aby uniknąć różnic kolorystycznych w powierzchniach realizacje powinny być wykonywane ze spieków z tej samej partii produkcyjnej, o tym samym odcieniu.

Próbki oraz zdjęcia umieszczone w katalogach i na stronie internetowej mają jedynie charakter poglądowy i nie są idealnym odzwierciedleniem materiału. Różnice w kolorze miedzy zdjęciem lub próbką a dostarczonym materiałem nie stanowią podstawy do reklamacji lub odstąpienia od umowy zakupu.

Kamień naturalny to materiał unikalny – każdy blat czy płytka różni się rysunkiem, kolorem i strukturą, co czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym. Naturalne cechy, takie jak mikrospękania, żyłkowania czy różnice kolorystyczne, podkreślają jego autentyczne piękno. W zależności od rodzaju kamień może chłonąć płyny, reagować na kwasy lub być podatny na drobne odpryski, dlatego wymaga regularnej impregnacji. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować jego trwałość i elegancję przez wiele lat.

W przypadku polerowanych spieków kwarcowych, ze względu na charakter wykończenia powierzchni, może występować zwiększona podatność na zarysowania oraz wchłanianie niektórych substancji płynnych. W celu ograniczenia ryzyka penetracji cieczy w strukturę powierzchni zaleca się okresowe stosowanie odpowiednio dobranych preparatów impregnujących, przeznaczonych do powierzchni polerowanych spieków kwarcowych.