• Santamargherita Camden

Santamargherita Camden to elegancki konglomerat marmurowy w jasnoszarej tonacji z delikatnymi wtrąceniami bieli i beżu, inspirowany klasycznym lastryko. Wykonany w 93–95% z marmuru i 5–7% żywicy, wyróżnia się trwałością, niską nasiąkliwością i odpornością na ścieranie. Dostępny w wykończeniach poler, szlif, szczotkowane i antykowane, oferuje szerokie możliwości aranżacyjne. Idealny na blaty, parapety, schody, okładziny ścienne i podłogowe, zarówno w domach, jak i przestrzeniach publicznych.

Grubość
Kolor
Szary
Rozmiar
124x305 cm
Wykończenie
Dostawa Darmowa dostawa
578.10
578.10
578.1/m kw.
m. kw. Do przechowalni
Ilość w opakowaniu 3.8 m. kw.
Cena przesyłki 0
Darmowa dostawa na terenie Polski 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 3.8 m. kw.

Zamówienie telefoniczne: 607725499

Zostaw telefon

Kolorystyka i wzór
Santamargherita Camden to elegancki konglomerat marmurowy w stonowanej, jasnoszarej tonacji, wzbogacony nieregularnym układem białych, popielatych i jasnobeżowych wtrąceń marmurowych. Jego wyraźnie widoczna, mozaikowa struktura przywołuje na myśl klasyczne lastryko w nowoczesnym wydaniu. Delikatny kontrast między tłem a fragmentami kruszywa nadaje materiałowi głębi i naturalnego charakteru, doskonale komponując się zarówno z minimalistycznymi aranżacjami, jak i wnętrzami utrzymanymi w stylu retro czy industrialnym.

Dane techniczne

Parametr Norma Dane
Skład 93–95% marmuru, 5–7% żywicy
Powierzchnie Polerowana, silk, Inciso (struktura)
Wymiary płyt (cm) 305×124
Grubości płyt (cm) 1,2 / 2,0 / 3,0 / 4,0
Wymiary płytek (cm) 30×30×1,2; 40×40×1,2; 60×60×1,2; 60×30×1,2; 50×30×1,2; 60×40×1,2
Gęstość EN 14617-1 2500–2600 kg/m³
Nasiąkliwość EN 14617-1 ≤ 0,15%
Wytrzymałość na zginanie EN 14617-2 10–20 MPa
Odporność na abrazję EN 14617-4 35–39 mm
Odporność na mróz EN 14617-5 KMf25: 0,8–1,2
Odporność na szok termiczny EN 14617-6 Δm% ≤ 0,12%
Odporność na uderzenie EN 14617-9 1,0–2,0 J (≥ 1,5 J dla grubości 20 i 30 mm)
Odporność chemiczna EN 14617-10 Klasa C1
Rozszerzalność cieplna EN 14617-11 16–21×10⁻⁶ °C⁻¹
Stabilność wymiarów EN 14617-12 Klasa A (< 0,3 mm)
Wytrzymałość na ściskanie EN 14617-15 90–150 MPa
Twardość EN 101 poniżej 3 w skali Mohsa
Przewodność cieplna EN 12524 1,3 W/(m·K)
Ognioodporność EN 13501-1 A2fl-s1
Wytrzymałość na poślizg EN 14231 ≥ 35 (suchy), ≥ 3 (mokry)
Klasa antypoślizgowa DIN 51130 R9 (Szlif. H9)

Zastosowanie w zależności od grubości

  • 1,2 cm – lekkie okładziny ścienne, dekoracje, elementy meblowe.
  • 2 cm – blaty łazienkowe, parapety, schody wewnętrzne, okładziny ścienne i podłogowe w miejscach o umiarkowanym natężeniu ruchu.
  • 3 cm – blaty kuchenne, stopnie schodów, posadzki w miejscach publicznych o średnim obciążeniu.
  • 4 cm – elementy specjalne wymagające zwiększonej wytrzymałości, np. lady recepcyjne, masywne stopnie, blaty robocze w przestrzeniach komercyjnych.

Podsumowanie
Santamargherita Camden to materiał łączący włoską tradycję obróbki marmuru z nowoczesną technologią konglomeratu. Jego wysoka odporność na ścieranie, plamy, uderzenia oraz niewielka nasiąkliwość czynią go doskonałym wyborem do wnętrz prywatnych i publicznych. Estetyczny, harmonijny rysunek w odcieniach szarości pozwala na swobodne łączenie go z innymi materiałami, takimi jak drewno, stal czy szkło.

Dlaczego warto kupić w FALCO
Kupując Santamargherita Camden w FALCO, zyskujesz pewność najwyższej jakości i autentyczności produktu, pełne wsparcie doradcze oraz możliwość realizacji zamówień w niestandardowych formatach i wykończeniach (np. Silk, Inciso – za dopłatą). Nasza oferta obejmuje kompleksową obsługę – od pomiaru, przez projekt, aż po profesjonalny montaż.


Sprawdź Nasze Realizacje - Unikalność w Każdym Projekcie

Pomożemy w kompleksowej realizacji:

  • kominków
  • posadzek
  • ścian
  • schodów
  • blatów kuchennych i łazienkowych
  • tarasów
  • elewacji

Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia pięknego wnętrza – od luksusowych materiałów, po sprawdzonych fachowców w Twojej okolicy – znajdziesz w jednym miejscu.

 full_margin_transparent_customcolor.png

  image607 725 499

  imagekontakt@spiekifalco.pl

Podpis
E-mail
Zapytaj
800x132-bank.png
Spieki Kwarcowe i inne syntetyczne materiały powstają ze zmielonych naturalnych odłamków skał i innych surowców naturalnych. W związku z czym poszczególne partie produkcyjne materiałów mogą się różnić od siebie odcieniami. Różnice kolorystyczne przy materiałach produkowanych z surowców naturalnych są zjawiskiem normalnym. 

Każda partia materiału różni się od kolejnej, może mieć inny odcień zarówno tła jak i struktury. Mogą wystąpić również różnice w nakropieniu oraz strukturze. Ponadto płyty o różnych grubościach produkowane są na innych liniach produkcyjnych i zawsze są one w różnych tonacjach. Nie ma technicznych możliwości aby zostały
wyprodukowane płyty w różnych grubościach z tej samej partii kolorystycznej. W związku z powyższym aby uniknąć różnic kolorystycznych w powierzchniach realizacje powinny być wykonywane ze spieków z tej samej partii produkcyjnej, o tym samym odcieniu.

Próbki oraz zdjęcia umieszczone w katalogach i na stronie internetowej mają jedynie charakter poglądowy i nie są idealnym odzwierciedleniem materiału. Różnice w kolorze miedzy zdjęciem lub próbką a dostarczonym materiałem nie stanowią podstawy do reklamacji lub odstąpienia od umowy zakupu.

Kamień naturalny to materiał unikalny – każdy blat czy płytka różni się rysunkiem, kolorem i strukturą, co czyni go wyjątkowym i niepowtarzalnym. Naturalne cechy, takie jak mikrospękania, żyłkowania czy różnice kolorystyczne, podkreślają jego autentyczne piękno. W zależności od rodzaju kamień może chłonąć płyny, reagować na kwasy lub być podatny na drobne odpryski, dlatego wymaga regularnej impregnacji. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować jego trwałość i elegancję przez wiele lat.